Статті

Зварювання нержавіючої сталі: способи та особливості

Зварювання нержавіючої сталі: способи та особливості

Нержавіюча сталь - дуже поширений в багатьох галузях, завдяки своїй стійкості до корозії і окисленню. Нержавійка широко використовується в промисловій, виробничiй та побутовій сферах.

Найбільш стандартним способом роботи з нержавiйкою є зварювання. Зварювальний процес має декілька особливостей:

     • невисокий рівень зварюваності значно впливає на формування з'єднання;
     • низька теплопровідність нержавійки призводить до того, що зварювані вироби проплавляются навіть при досить невеликих величинах сили струму;

«Харчова» нержавіюча сталь: що це і з чим її «їдять»?

«Харчова» нержавіюча сталь: що це і з чим її «їдять»?

Таке питання постає в першу чергу тоді, коли виникає необхідність виготовити особливий матеріал з нержавіючої сталі, який буде взаємодіяти з харчовими продуктами. Але знайти відповідь на це питання буде не так вже й просто, адже в ДЕРЖСТАНДАРТі ви не знайдете жодних згадок про «харчову» нержавіючу сталь, так як це - побутова назва нержавіючої сталі. У такому випадку відкритим залишається питання: яку ж нержавіючу сталь слід використовувати у харчовій промисловості? У цій статті ви можете знайти відповідь на це питання, а ще ми пояснимо, у чому особливість «харчової» нержавіючої сталі, і чим вона відрізняється від «нехарчової».

Пасивування металу: призначення, технологія, методи

Пасивування металу: призначення, технологія, методи

Нержавіюча сталь є популярним матеріалом для різних виробів, адже вона має високу стійкість до корозії. Але, звичайно, цей захист не ідеальний. Щоб зробити його максимально ефективним, рекомендують проводити пасивування. Більш того, ця операція обов'язкова в деяких випадках, наприклад, якщо нержавіюча сталь знаходиться в дуже агресивних умовах, втрачає свій захист і схильна до корозії.

Звідки у нержавіючій сталі захист від корозії?

Спочатку треба розібратися, що таке корозія, та як вона взагалі утворюється. Корозія - це процес, при якому на поверхню металу впливають агресивне середовище і інші зовнішні чинники, через що поверхня поступово руйнується. Буде цікаво дізнатися, що корозія діє на метал пошарово, доходячи до внутрішньої структури. Найчастіше виправити ситуацію неможливо, так що доводиться замінювати уражену сталь на нову.

Нержавіюча сталь та іржа. Пасивація

Нержавіюча сталь та іржа. Пасивація

Усі ми знаємо про існування нержавіючої сталі, але не кожному відомий її склад. Так, звичайна сталь складається із заліза, що сплавлене з вуглецем, при цьому його відсоток зазвичай не перевищує одного. Що ж стосується нержавіючої сталі, то в її складі крім заліза можна виявити хром. На його частку припадає приблизно від 10 до 30%. Саме хром є тим самим елементом, який захищає нержавіючу сталь від корозії. Як це відбувається? Хром вступає в реакцію з киснем, таким чином створюючи захисний шар на поверхні (оксид хрому). Саме він і захищає виріб від корозії і іржі. Але не варто забувати, що захисний шар не дає 100%-вий результат, адже він може порушитися, що призводить до ослаблення захисту, а, отже, і до корозії з іржею.

Нержавіюча сталь: Відновлення ушкоджень

Нержавіюча сталь: Відновлення ушкоджень

Ні для кого не секрет, що будь-який предмет або матеріал рано чи пізно ламається, виходить з ладу, пошкоджується. Це стосується і нержавіючої сталі. Її проблемним місцем вважається поверхня. В ідеальних умовах вона повинна бути гладкою, адже ця характеристика, що належить всім видам нержавіючої сталі. Тому що на її поверхні, якщо це, звичайно, високоякісна продукція, не повинно бути механічних пошкоджень, а сюди відносяться різного роду подряпини, шорсткості, опуклості і вм'ятини, і хімічного впливу, наприклад, зміна кольору. Що ж ще важливо для нержавіючої сталі? Це - округлені згинаючі межі, рівні, округлені кути, відсутність виступаючих гострих країв, задирок і нерівностей.

Нержавіюча сталь заіржавіла

Нержавіюча сталь заіржавіла

Сьогодні ми більш детально вивчимо такий матеріал, як нержавіюча сталь. Що в ньому такого особливого, з чого він робиться і чи дійсно він не іржавіє. Багато хто вважає, що така характеристика, як «відсутність схильності до іржі» залежить від ціни і виробника. Так, можна часто почути замовлення нержавіючої сталі «тільки не китайської». Але від чого насправді залежить чи заіржавіє нержавіюча сталь? Саме про це і піде розмова у статті.

Якщо казати стисло, то основними причинами виникнення іржі вважаються агресивне середовище і різні дефекти самої продукції.

Корозійне розтріскування під напругою

Корозійне розтріскування під напругою

Корозія – небезпечний ворог, що може виникнути за різних обставин. Сьогодні ми з’ясуємо, що ж таке КРПН, або корозійне розтріскування під напругою, як зменшити ризик його появи, і що робити, щоб уникнути цього. Отже, корозійне розтріскування під напругою зазвичай викликається змішаною дією середовища, підвладного корозії, та розтягувального напруження, яке може виникнути як у вигляді напруги, що додається, так і як залишкова напруга. Але як же ми можемо спостерігати вплив такого розтріскування на властивостях металу? Воно зазвичай проявляється як «сухе» розтріскування, або ж знижує поріг втоми металу.

Тож, під корозійним розтріскуванням під напругою ми розуміємо тріщини, які розповсюджуються міжкристалітно або транскристалічно.

Показано з 1 по 7 із 7 (всього сторінок: 1)